Oregan 1.kapitola

23. září 2012 v 19:10 | Aramis |  fantasy stories

New story

Oregan bylo bájné město, ve kterém žili čarodějové a kouzelnice,malé letariny a velcí obingové.Ti všichni žili v Oreganu,který se rozkládal po mnoha místech na světě,nazývající se Lagros.Celý svět byl uprostřed vesmíru K3 a měl 6 měsíců.V Oreganu měli dobré vědce,kteří se vyznali v astronomii a astrologii. Proto také byli ve vesmíru K3 jedni z nejvyspělejších světů.Tento příběh sice není o všech vesmírech a galaxií,ale hlavně o Oreganu.Čarodějové a čarodějky si stavili nemoderní,zakulacené,ale hezké domky vybavené kuchyní,předsíňkou velkou jako záchod a dvě místnosti k obydlení a spánku.Vždy u vchodu měli speciální závěsky na hůlky a krabici na odložení diabloku,který je centrem hůlky.V ložnici mají takové malé postele a všechny své cenosti,proto zamykají dům třemi základnímy kouzly: lasig oracum, Sertixovinum a rikaldos. Tak to dělali všichni,ale ještě něco přidali,aby se je nepokusil vykrádat soused. Úplně na kraji Oreganu byla malá řeka,která vedla až do Segidu,což bylo druhé největší město v celém Lagrosu. My se teď ale podíváme na malou čarodějku Lízu,která se se svými kamarády učí magii a ozdravování. Líza dříve žila s její mámou Alamijou Sorkazix,která jí učila co nejvíc kouzel,aby byla úspěšná. Líza chtěla být nejlepší čarodějkou Oreganu a mít hodně kamarádů,aby vytvořili alianci proti nepřátelům z Z12.Nebylo lehké se bránit jejich útokům a posměškům,které na Oregan pouštěli,ani výkupníkům,kteří jim v přestrojení kradli,dokonce i domy.Byli totiž vyspělejší...
Tak či tak se Oregan dělil na tři části. První část byla městská,do které vítali všichni obchodníci a bohužel i zloději,protože tam bydlelo hodně bohatých lidí. Druhou část tvořily převážně louky,sem tam mlýny a hlavně zvířata.Některá z nich ani neznáte,třeba Ravolně a Sarugy.Ravolni jsou malí jakoby koníci,kteří mají lví tělo a hlavu jako pejsci.Jsou rozšíření po celém světě a jsou strašně milí a hezcí. Sarugy jsou strašné potvory,které sežerou skoro všechnu trávu chudákům Ravolnům a ještě chodějí do třetí částě Oreganu,což byly obří lesy,ve kterých nebylo vůbec bezpečno ( snad kvůli těm Sarugám). Ve třetí části nežil nikdo,ale ani na okrajech lesů,protože se tradovalo,že kdo vstoupí do lesů zkázy ( takovou mu dali hezkou přezdívku že ?),tak se živý nevrátí,což je pravda,protože podle legendy žil jeden kluk.Bylo mu 17 a on se vsadil s kámošem,že půjde do lesa až do prostřed.Šel tam dva dny,ale třetí začal hulákat o pomoc.Garda čarodějů tam vyrazila,ale nikdo se už zpět nevrátil...
Teď ale zpátky k Líze.Ta byla právě u Jerixe; svého nejlepšího kamaráda z dětství a dávali si souboj na louce( Jerix bydlel na druhé části v malém domečku v klidném okolí.) Jerix vyhrával,ale Líza udělala své nejlepší kouzlo,které jí naučil její táta.Bylo sice nebezpečné,protože když se špatně vyslovilo zaklínadlo,mohlo se vám stát,že z vás začne sršet oheň,nebo že se vám vaše hlava promění v malou ošklivou dýni.Líza ale byla šikovná a ovládala perfektně černou magii;dokonce i modrý oheň zvládala vytvářet anižby z toho vznikl nějaký špatný účinek.Avšak jak už víme každý čaroděj či čarodějka mají jiné zaměření.Líza byla výjimkou staletí,protože to co znala,ovládala,ale například Jerix uměl jen vodní kouzla a jeho nejlepší zatím bylo Orixum Urelad - v překladu dvojitý vodní výr.Avšak Jerix nebyl moc dobrý mág,ale spíš léčitel,takže převážně ovládal léčivá kouzla například: levitugiosum - Bylinkový čaj,pomáhající při zvýšené teplotě,nebo Euthenyus - vyléčí do pěti minut všelijaké rány či škrábance. Líza a Jerix měli ještě kámošku Ganju,která ovládala rostliny všeho druhu.Dokonce uměla nechat i houbu vyrůst.
Ganja
Ganja ráda trávila svůj čas sama a když už tak jen s Lízou a Jerixem,byla velmi hezká,ale dost smutná a každou chvíli si vykouzlila nějakou hezkou květinu.Líza k ní chodila hodně často,protože měla ráda jí i její kytky. Vždy se na nějakém opuštěném místě potkali a bojovali mezi sebou.Nejlepší bylo,když omylem sestřelili nějakého ptáčka a také začal tančit nebo stepovat.
Jednou takhle přišla Líza k Ganje a řekla jí :,, Co kdybychom si udělali táborák u lesa zkázy ? Ganja na ní koukala vyjeveně a zároveŇ nedůvěřivě:,,Jsi spadla z višně nebo co ? Do lesa zkázy mě nikdo nedostane ani k němu!" Líza pokrčila rameny a pokusila se vyčarovat jednu malou kytičku,ale nepovedlo se jí to.Na první pokus se většina věcí nepovede. ,,No tak Lízo,víš co říká legenda!" ,,Legenda je starej podvod,kvůli kterému se nevim proč bojíš!" ,,No tak dobře,pujdem tam tábořit,ale i s Jerixem!" ,,Ok"řekla Líza a pro sebe se usmála :)
KONEC 1. Kapitoly
další v nedohlednu :D :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šperky FIMO Šperky FIMO | E-mail | Web | 23. září 2012 v 19:12 | Reagovat

Ahoj, ráda bych Tě pozvala na svůj web s FIMO šperky, které jsou nyní za zaváděcí ceny. Těším se na Tvou návštěvu :)

2 Sayuri-hime Sayuri-hime | E-mail | Web | 23. září 2012 v 20:47 | Reagovat

Zatím to vypadá zajímavě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama